Elektrigrillid

Elektrigrillid

Elektrigrill on kõige kunstlikum ja igavam grillimise vahend. See jätab ilma mitmetest grilltoidule omastest maitsetest ja suurest osast grillimise naudingust. Elektrigrill on ka neist kolmest tüübist kõige madalama kuumusega, suutmata võisteda gaasileegi ja ammugi sütega. Ometi on olukordi, kus tuleb sellega leppida, sest veelgi halvem oleks üldse grillimata olla, eks ole. Näiteks, kui ainus võimalus on grillida rõdul, ja ühistu seda lubab, siis seal ei ole söegrilli kasutamine kindlasti lubatud. Vabalt võib olla, et kasutada ei lubata ka gaasigrilli, mis jätabki vaid ühe võimaluse — elektrigrilli. Ja sellistel hetkedel tasub olla õnnelik, et selline vigur maailmas eksisteerib. Tegelikult võib elektrigrilliks pidada ka tavalist köögi elektriahju, mis on paljudele ainus talvel grilltoitude valmistamise ja nautimise võimalus. Samuti on olemas terve rida laual küpsetavaid elektrigrille. Umbes nagu võileivagrillid, aga suuremad ja teistsuguste temperatuuriseadetega.

Kui sul on hoov või suvila, siis tee endale teene ja ära võimalusel elektrigrilli osta, vaid luba endale palju odavam söegrill või soovi korral gaasigrilll — nii saad toiduvalmistamisest suurima naudingu. Kui aga muud üle ei jää, siis loomulikult aitab suuremast grillimishädast ka elektrigrill kenasti välja.

Elektrigrill kuumeneb palju kiiremini kui söegrill ning tänu resti puudumisele (harilikult on selle asemel laineline pind, mis võib olla ka tefloniga kaetud) on seda lihtsam puhastada. Elektrigrillide kujusid ja suuruseid on väga erinevaid. Lisaks kuumaks minevale alumisele plaadile võid osta ka sellise, mis jäib kokku nagu merekarp, kuumutades mõlemalt poolt. Eriti mugav kui see on nn ujuvate hingedega, ehk ei käi lahti päris nagu raamat, mille vahele lihatükki pannes see ühest otsas tugevasti pigistatud on ja teisest kuuma plaadipinnaga kontakti ei oma, vaid mis arvestab toidu suurust mõlemalt poolt.

Üks paremaid ja kõrgeimat kuumust saavutavaid elektrigrille, mida müüakse ka Eestis päris laialdaselt, on Weber Q140 elektrigrill. See ei ole küll kõige väiksem, aga ka see on enamusel juhtudest eeliseks.Grillin ka
sotsiaalmeedias